Powstał w 1923 roku na polecenie prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. Autorem projektu był Kazimierz Skórewicz, wybitny architekt, współtwórca i propagator stylu narodowego. Kościół wzniesiony z drewna sosnowego o konstrukcji zrębowej z przyściennymi słupami, na podmurówce z ciosów kamiennych. Na czterospadowym dachu, pokrytym gontem, ustawiono ośmioboczną sygnaturkę.
- Szczegóły
- PROMOCJA
Zrekonstruowany zamek Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu - Obronny zamek to jeden z blisko pięćdziesięciu murowanych warowni, zbudowanych w czasach Kazimierza Wielkiego. Budowę datuje się na okres 1356-1370.
- Szczegóły
- PROMOCJA
Świątynia z 1520 roku, późnogotycka, wzniesiona nad brzegiem Pilicy w centrum Inowłodza, być może na miejscu wcześniejszego, drewnianego kościoła. Budowla orientowana, jednonawowa, zamknięta wielobocznym prezbiterium. Należy do typu kościołów bezwieżowych. Gruntownie przebudowana w 1875 roku, w wyniku czego straciła pierwotny wystrój i cechy stylowe późnego gotyku. Obecnie wnętrze i elewacje utrzymane są w stylu neogotyckim.
- Szczegóły
- PROMOCJA
Inowłódz oraz jego mieszkańcy może być przykładem, jak mało wiemy o społeczności, która żyła u nas całe wieki. Zauważyć można również brak zainteresowania tym tematem ze strony miejscowych środowisk kulturalnych i twórczych. Bezpośredni świadkowie tamtych czasów wymierają a przecież byli by oni dla historyków bardzo cennym źródłem utrwalenia czasów, w których wspólnie bytowali w Inowłodzu (i nie tylko) Polacy i Żydzi.
- Szczegóły
- GCI