Do Spały uczestnicy sztafety wbiegli przed godz. 7.00. Zorganizowana grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej z Królowej Woli, Publicznego Gimnazjum z Inowłodza oraz mieszkańcy Spały dołączyli do biegaczy i wspólnie z uczestnikami sztafety przebiegli do miejsca postoju, gdzie zostali oficjalnie powitani przez Pana Cezarego Krawczyka - Wójta Gminy Inowłódz i Panią Teresę Kubacką – Przewodniczącą Osiedla Spała. Była to wspaniała okazja do rozmowy z Panem Robertem Korzeniowskim, gościnnie przebywającą w Spale Panią Wandą Panfil i Panem Przemysławem Babiarzem. Po krótkim postoju biegacze udali się w kierunku Inowłodza.
W Inowłodzu na biegaczy czekała kolejna grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej z Brzustowa i Inowłodza. Wspaniałą niespodziankę przygotowała Pani Danuta Baranowska – sołtys Inowłodza w postaci obecności rycerzy z Inowłodzkiego bractwa. Uczestnicy sztafety otrzymali od Pana Wójta materiały promocyjne. Wystrzałem z armaty dokonanym przez Pana Roberta Korzeniowskiego sztafeta wznowiła bieg do Gminy Opoczno.
Składamy podziękowania za zaangażowanie się w AKCJĘ POLSKA BIEGA dla dzieci i młodzieży szkolnej, dyrektorom wszystkich szkół, nauczycielom wychowania fizycznego, sołtysowi z Inowłodza, Przewodniczącej Osiedla Spała a także funkcjonariuszom policji z Czerniewic.
Fotografie wykonał Kazimierz Grygiel
![]() |
|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |