OGŁOSZENIE O NABORZE DO PROGRAMU „ASYSTENT OSOBISTY OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ” – EDYCJA 2025
W 2025 roku Gmina Inowłódz będzie realizowała program Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością " - edycja 2025 finansowany z Funduszu Solidarnościowego.
Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym. Usługi asystenckie mogą uzupełniać usługi opiekuńcze, nie mogą ich jednak zastępować.
- Szczegóły
Ogłoszenie o naborze – specjalistyczne usługi opiekuńcze w 2025 r.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Inowłodzu poszukuje osoby do wykonania specjalistycznych usług opiekuńczych w szczególności do pracy z dziećmi autystycznymi (świadczonych na podstawie § 2 ust. 5 Rozporządzenia Ministra Polityki Społecznej z dnia 22 września 2005 r. w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 816).
- Szczegóły
Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Tomaszów Mazowiecki - Opoczno na lata 2021-2027 z perspektywą do 2030 roku
Zapraszamy mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych projektu dokumentu:
Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Tomaszów Mazowiecki - Opoczno na lata 2021-2027 z perspektywą do 2030 roku.
Przedsięwzięcia ujęte w strategii, planowane do współfinansowania ze środków Unii Europejskiej w perspektywie 2021-2027 dotyczą obszarów: efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii, wspieranie przystosowania się do zmian klimatu i zapobiegania ryzyku związanemu z klęskami żywiołowymi, ochrony przyrody i bioróżnorodności, mobilności miejskiej, rozwoju infrastruktury turystyki i kultury.
Strategia obejmuje swoim oddziaływaniem 14 gmin z terenu powiatów tomaszowskiego i opoczyńskiego: Białaczów, Drzewica, Inowłódz, Lubochnia, Mniszków, Opoczno, Paradyż, Poświętne, Rokiciny, Rzeczyca, Sławno, Miasto Tomaszów Mazowiecki, Tomaszów Mazowiecki i Ujazd.
Sposoby składania uwag, wniosków i opinii do projektu Strategii opisane są w Ogłoszeniu w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu dokumentu:
Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Tomaszów Mazowiecki - Opoczno na lata 2021-2027 z perspektywą do 2030 roku
Konsultacje prowadzone będą w dniach 7 – 28 stycznia 2025 r.
Ogłoszenie o prowadzeniu konsultacji dokumentu, Projekt Strategii ZIT, Formularz uwag do strategii znajdują się w załącznikach poniżej.
- Szczegóły
ZAGOSPODAROWANIE CENTRUM SPAŁY - DOFINANSOWANIE 6,2 mln zł
W dniu 30.12.2024 r. podpisaliśmy umowę z Województwem Łódzkim o dofinansowanie projektu „Ochrona wartości przyrodniczo-kulturalnych Spały. Etap: Otoczenie zbiornika na rzece Gać” z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027.
Przewidywana wartość dofinansowania: 6.213.052,98 zł, zaś całkowita wartość projektu: 7.309.474,11 zł. Całą inwestycje planuje się zrealizować w 2025 r.
W ramach inwestycji zostaną wykonane nowe ścieżki i utwardzenia, obiekty małej architektury (hamaki, ławki, tablice, pergole, trejaże, stojaki na rowery, domki dla ptaków i owadów), oświetlenie parkowe (słupowe oraz w nawierzchni), monitoring, plac zabaw z siłownią, nowe nasadzenia (drzewa, krzewy, kwiaty i trawniki), wyremontowany zostanie również budynek dawnej turbiny.
Zrealizowanie tej inwestycji zamknie całość zadań przewidzianych do wykonania w ramach projektu opracowanego w 2018 r. i realizowanego etapami.
Grupę docelową projektu stanowić będą mieszkańcy woj. łódzkiego oraz turyści, głównie z woj. sąsiednich, ale także z całej Polski.
Celem realizacji projektu jest podniesienie atrakcyjności Spały i zaznaczenie jej unikatowości. Naszą intencją było zaprojektowanie przestrzeni nowoczesnej, wielofunkcyjnej, ukazującej unikatowy charakter Spały w pełnym poszanowaniu dla historii miejscowości i jej walorów przyrodniczych, a także przestrzeni funkcjonalnej Podjęte działania pozwolą na podniesienie walorów turystycznych Spały, a jednocześnie na edukację przebywających tam osób.
Planowane, mierzalne efekty projektu:
- Liczba obiektów dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - 1 szt.
- Liczba zabytków nieruchomych objętych wsparciem - 1 szt.
- Liczba wspartych obiektów w miejscach dziedzictwa naturalnego - 2 szt.
- Liczba obiektów kulturalnych i turystycznych objętych wsparciem - 1 szt.
- Liczba osób odwiedzających obiekty kulturalne i turystyczne objęte wsparciem – 92 512
- Szczegóły